:

Find the most up to date information about Turkey and Turkish Universities!

Need more? help, share, opition, discussion

زندگی در کشور ترکیه

life-in-Turkey-web

 

کشور جمهوری ترکیه، در دو قاره ی اروپا و آسیا واقع شده است، بخش بزرگ این کشور یعنی آناتولی یا آسیای کوچک در جنوب غرب آسیا و خاورمیانه واقع شده است و بخش کوچکی نیز به نام تراکیه در منطقه ی بالکان (منطقه‌ای در جنوب شرق اروپا) قرار داردترکیه با قرار گرفتن در یکی از حساس‌ترین مناطق جهان، دارای موقعیت جغرافیایی راهبردی و بسیار خوبی است و گذرگاه جنوب غربی آسیا و اروپا به شمار می‌رود، کشورهای زیادی از جمله ایران از خاک ترکیه برای ترانزیت کالا و انرژی استفاده می‌کنند.

زبان رسمی ترکیه، ترکی استانبولی می باشد که در گذشته با خط عثمانی (عربی) نوشته می‌شده است اما از زمان تشکیل جمهوری ترکیه توسط آتاتورک در سال۱۹۲۳ میلادی به خط لاتین تغییر یافته است. ترکیه با نام امپراتوری عثمانی در چند سده ی گذشته، بخش‌های بزرگی از خاورمیانه و جنوب غربی اروپا را تحت سلطه داشته است. پس از پایان جنگ جهانی اول و فروپاشی امپراتوری عثمانی، جمهوری ترکیه به رهبری مصطفی کمال پاشا آتاتورک در سال۱۹۲۳ میلادی تأسیس گردید.

نخستین قانون اساسی جمهوری ترکیه در سال۱۹۲۴میلادی تهیه شده‌ است که در این قانون دین رسمی کشور ترکیه اسلام تعیین گردیده است.اما پس از اصلاحات قانون اساسی در سال۱۹۲۸این ماده قانونی حذف و با تاکید بر جدایی دین از سیاست، ترکیه کشوری با دولت و حکومت سکولار)جدایی دین از سیاست (معرفی گردید. بنابر آخرین آمار موجود در ترکیه حدود۹۸درصد جمعیت این کشور را مسلمانان و۲درصد را مسیحیان، کلیمیان و پیروان سایر ادیان تشکیل می‌دهند.

از طرفی می توان گفت، کشور ترکیه بهشتی برای مهاجرین می باشد، زمانی که مهاجران برای اولین بار وارد این کشور شده و طعم غذاهای ترکی را می چشند، همچنین خرید مقرون به صرفه ی پوشاک می تواند آن ها را بسیار هیجان زده کند. نکته ی بسیار مهم این که زندگی در این کشور با هر نوع بودجه ای سازگاری دارد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد شهرها روی نام هر شهر کلیک کنید.

زندگی در استانبول

زندگی در آنکارا

زندگی در ازمیر

زندگی در آدانا

زندگی در آنتالیا

زندگی در قونیه