TOBB University

tobb-uni-web

TOBB University در سال 2003 توسطthe Union of Chambers and Commodity Exchangesتاسیس گردید. کمپس اصلی این دانشگاه در منطقه ی Sogotozu در آنکارا واقع شده است. در حال حاضر 2.700 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند.

دانشگاه TOBB دارای 5 دانشکده شامل رشته های Computer Engineering, Biomedical Engineering, Electrical and Electronic Engineering, Industrial Engineering, Mechanical Engineering, Material Science and Nanotechnology, Medicine, Economics, International Relations, Political Science, Psychology, Law, Fine Arts, Design, Architecture, English Language and Literature, Turkish Language and Literature, and History amongst others.می باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین اخذ پذیرش از این دانشگاه می توانید با شماره تلفن 00902122312543 تماس حاصل نمایید.

The Turkish Education Association (TED) University

TED-University

The Turkish Education Association (TED) University یکی از جدیدترین دانشگاه ها در کشور ترکیه به شمار می رود. این دانشگاه در سال 2009 افتتاح گردید و اولین دانشجویان خود را در سال تحصیلی 2012/2013 ثبت نام کرد. این دانشگاه خصوصی در مرکز شهر آنکارا واقع شده است و در حال حاضر در مجموع 330 دانشجو دارد.

TED دارای 3 دانشکده می باشد و رشته  های تحصیلی این دانشگاه شامل Elementary Education, Guidance and Psychological Counselling, Economics,  Business Administration, International Relations, Computer Engineering, Industrial Engineering, Mechanical Engineering, Civil Engineering, Architecture, Electronic and Electrical Engineering. The language of instruction is English می باشد. زبان اصلی این دانشگاه زبان انگلیسی به شمار می آید.

اگر چه این دانشگاه یک نهاد کوچک و تازه تاسیس به شمار می آید در عین حال یکی از معدود دانشگاه های ترک عضو در Turkish Education Association به می رود. این نهاد در سال 1928 تاسیس گردید و نقش کلیدی در توسعه آموزش و پرورش خصوصی ایفا می کند. بنابراین می توان ادعا کرد که این دانشگاه می تواند یکی از پایه های توسعه دانشگاه های خصوصی در کشور ترکیه باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین اخذ پذیرش از این دانشگاه می توانید با شماره تلفن 00902122312543 تماس حاصل نمایید.

Baskent University

baskent-üni-web

Baskent University به عنوان یک دانشگاه خصوصی در سال 1994 توسط The Organ Transplant and Burns Treatment تاسیس گردید. کمپس این دانشگاه در منطقه ی Baglica در 20 کیلومتری غرب آنکارا واقع شده است.

در حال حاضر این دانشگاه دارای 11 دانشکده، 6 مدرسه ی فنی و حرفه ای و همچنین کالج زبان می باشد. در این دانشگاه 9.000 دانشجو در رشته های مختلف از جمله Commercial Sciences, Communication, Dentistry, Medicine, Economics and Administrative Sciences, Engineering, Health Sciences, Law, Humanities, Fine Art, Design, Architecture, and Music. تحصیل می کنند.

دانشگاه Baskent دارای بیمارستان ها و مراکز تحقیقاتی در شهرهای مختلف ترکیه می باشد، همچنین این دانشگاه دارای کانال تلوزیونی خصوصی به نام Kanal B و دو هتل می باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین اخذ پذیرش از این دانشگاه می توانید با شماره تلفن 00902122312543 تماس حاصل نمایید.

The Middle East Technical University

METU

The Middle East Technical University این دانشگاه در سال 1956 در نزدیکی بزرگراه شهرهای آنکارا و اسکی شهیر تاسیس گردید. کمپس اصلی این دانشگاه در دل طبیعت و در نزدیکی دریاچه ی Eymir قرار گرفته است. در حال حاضر دانشجویان در 43 رشته در مقطع کارشناسی، 100 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 66 رشته در مقطع دکترا در 5 دانشکده مشغول به تحصیل هستند.

METU بیش از 26.000 دانشجو دارد که حدود 1.700 نفر از این دانشجویان را، دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند. زبان اصلی این دانشگاه انگلیسی است و رشته های تحصیلی این دانشگاه شامل Architecture, Arts and Sciences, Economics, Business Administration, International Relations, Education, Engineering, Modern Languages, and Infomatics amongst others. می باشد.

METUهمواره در رده بندی های بهترین دانشگاه های دنیا توسط Times Higher Education جزو برتربن دانشگاه های کشور ترکیه به شمار می آید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین اخذ پذیرش از این دانشگاه می توانید با شماره تلفن 00902122312543 تماس حاصل نمایید.

Bilkent University

bılkent-unı-web

 

Bilkent University در سال 1984 به عنوان اولین دانشگاه خصوصی کشور ترکیه فعالیت خود را آغاز نمود. بانی دانشگاه بنیاد آموزشی Adem çelik Beykent می باشد. بیلکنت مخفف bilim kenti به معنی شهر دانش می باشد. این دانشگاه در فاصله ی 12 کیلومتری از مرکز شهر آنکارا واقع شده است و در حال حاضر حدود 12.000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه دارای ۷ دانشکده، ۲ مدرسه عالی، ۳ مدرسه عالی شغلی و یک مرکز آموزش فنون موسیقی است.

دانشجویان این دانشگاه در رشته های مختلف از جمله Art, Design, and Architecture, Business Administration, Economics, Social Sciences, Education, Engineering, Humanities and Letters, Law, Natural Sciences, Music and Performing Arts. تحصیل می کنند.

طبق رده بندی موسسه ی Times Higher Education دانشگاه Bilkent در رتبه ی 32 بهترین دانشگاه های کمتر از 50 سال دنیا و دانشگاه دوم کشور ترکیه در سال 2012 شناخته شده است. دانشکده ی مهندسی این دانشگاه در رتبه ی اول کشور ترکیه و در رتبه ی 98 دنیا جای گرفته است. همچنین دانشکده ی Business Administration نیز در رتبه ی اول کشور ترکیه قرار گرفته است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین اخذ پذیرش از این دانشگاه می توانید با شماره تلفن 00902122312543 تماس حاصل نمایید.